Terug
Patricia Smeenk.jpg

Informatieve ochtend over autisme in Bibliotheek Oldenzaal

OLDENZAAL – Voor iedereen die in zijn of haar omgeving te maken heeft met autisme, wordt door de Nederlandse Vereniging van Autisme afdeling Oldenzaal op vrijdag 8 mei een informatieve ochtend georganiseerd in Bibliotheek Oldenzaal. De bijeenkomst richt zich op ouders, partners en familieleden die beter willen begrijpen wat autisme inhoudt en hoe zij hiermee om kunnen gaan in het dagelijks leven.

Tijdens de zogeheten psycho-educatieve ochtend krijgen deelnemers inzicht in hoe autisme werkt en waarom situaties soms tot spanning of overprikkeling kunnen leiden. Ook worden praktische handvatten aangereikt om deze spanning te verminderen en de communicatie te verbeteren. Volgens de NVA-Oldenzaal lopen veel naasten van mensen met autisme tegen vergelijkbare uitdagingen aan. “Je bent niet de enige,” is dan ook een belangrijke boodschap van de bijeenkomst.

De ochtend wordt verzorgd door Patricia Smeenk, die zowel professionele ervaring heeft in het werken met mensen met autisme als persoonlijke ervaring als moeder van twee puberdochters met autisme. Tevens is zij ervaringsdeskundige vrijwilliger bij de NVA-Oldenzaal. Door deze combinatie kan zij theorie en praktijk op een toegankelijke manier met elkaar verbinden en herkenbare voorbeelden geven.

De NVA-OLDENZAAL hoopt met deze ochtend bij te dragen aan meer begrip en praktische ondersteuning voor iedereen die betrokken is bij iemand met autisme. Wees welkom, de koffie/thee staat al klaar.

De bijeenkomst vindt plaats van 9.30 tot 11.00 uur. 
Deelname is gratis.
Graag aanmelden via: nva.oldenzaal@autisme.nl .