OLDENZAAL - Op woensdag 25 november vindt de regionale aftrap van de wereldwijde campagne Orange the World plaats in Stadstheater de Bond in Oldenzaal. Het belooft een interessante avond te worden met een divers programma. Iedereen is welkom deze avond bij te wonen, deelname aan deze avond is gratis.
Regionale aftrap
In Twente is een regiogroep van vrouwen uit diverse steden die samen de handen bij elkaar gestoken hebben om in Twente aandacht te vragen voor de wereldwijde campagne Orange the World. Deze vrouwen zijn maatschappelijk allemaal erg betrokken. Sommige zijn lid van een vrouwenorganisatie, serviceclub of doen dit op persoonlijke titel. Vorig jaar vond de aftrap plaats in Enschede, dit jaar in Oldenzaal.
Werkgroep Oldenzaal
De voorzitter van de werkgroep Oldenzaal, Jolanda van Tellegen, is erg blij dat de regionale aftrap dit jaar in Oldenzaal plaatsvindt. “Een hele uitdaging om een aantrekkelijk programma op te stellen, aldus Van Tellegen. Gelukkig doe ik dit niet alleen en werk ik in Oldenzaal samen met een super team. Tijdens deze avond wordt ook de winnaar van HÉT Oldenzaalse Spiegelgedicht bekend gemaakt, zal de huidige stadsdichter van Oldenzaal een nieuw gedicht voordragen en gaan we met elkaar kijken naar een indrukwekkende documentaire van Sunny Bergsma, met de titel “Blauwe ballen en andere verkrachtingsmythes”. Gezien de belangrijkheid van dit thema ben ik dan ook zeer blij met de komst van de wethouder uit Enschede, mevrouw N. Teke-Bozkurt en de wethouder uit Oldenzaal, mevrouw N. Nevels die na het bekijken van de documentaire nog met de aanwezigen in debat gaan over dit belangrijke maatschappelijke thema. Hoewel de meeste daders mannen zijn, worden de meeste mannen niet als daders geboren. Naast deze avond heeft de werkgroep nog een heel mooi programma georganiseerd. Dat staat allemaal op onze facebook pagina. Ik hoop dan ook dat veel mensen gehoor gaan geven en meedoen met deze campagne.” Door continue hier aandacht voor te vragen hoopt Van Tellegen dat de maatschappij veiliger, gelijkwaardiger en krachtiger wordt. “Deelname voor het bijwonen van de regionale aftrap is gratis, bestel snel je toegangskaartje via Stadstheater de Bond” aldus Van Tellegen.
Orange the World
De wereldwijde campage Orange the World is jaarlijks van 25 november tot 10 december. De campagne is tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Eén op de drie vrouwen komt in aanraking met geweld. Eéns in de acht dagen wordt een vrouw vermoord. Geweld tegen vrouwen en meisjes is een groot maatschappelijk probleem, dat alleen kan worden opgelost als mannen en vrouwen de handen ineenslaan om samen tot oplossingen te komen.